• Literárno - dramatický odbor

• Tento odbor je na našej škole najmladší. Žiaci v ňom uplatňujú nadobudnuté vedomosti a schopnosti v kolektívnych alebo individuálnych témach a dramatických, prednesových a slovesných úlohách. Pripravujú predstavenia, kde sa odzrkadľuje osvojenie si základných princípov dramatického výrazu vo všetkých disciplínach, napríklad rytmus, dynamika, priestor, javisková reč, rétorika, umelecký prednes a iné. Vedome používajú základné výrazové prvky umeleckého prednesu, k tvorivej interpretácií samostatne zvoleného textu. Zároveň spôsobom vzdelávania v tomto odbore sa stáva žiak v bežnom živote uvedomelým divákom dramatických prezentácií. Dokáže sa orientovať v základnej terminológií divadelnej teórie a ovláda odbornú terminológiu jednotlivých divadelných techník v rozsahu obsahu štúdia.

Každoročne usporadúvame medzi odborový projekt, vystúpenie, ktoré prezentujeme na verejnosti pre žiakov ZŠ ale aj pre širokú verejnosť, okolité inštitúcie a iné. Úspešne sa nám darí pripravovať žiakov aj na ďalšie umelecké vzdelanie v tomto odbore.