• Hudobný odbor

• Žiaci a učitelia hudobného odboru na škole a aj na elokovaných pracoviskách sa pravidelne zúčastňujú na verejných vystúpeniach výchovných koncertoch pre ZŠ, MŠ v meste a v obciach, kde sú elokované pracoviská, a tým sa snažíme vzbudiť záujem o štúdium u nových žiakov. Počas roka sa snažíme zabezpečiť materiálne vybavenie hudobného odboru, čo sa týka nástrojov, notového materiálu a celkového vybavenia tried na skvalitnenie vyučovacieho procesu.

Hudobný odbor  je najstarším odborom na škole. Počas päťdesiatich rokoch svojej existencie sa v ZUŠ neustále rastie jeho úroveň a výsledky. V posledných rokoch sa pravidelne zúčastňujeme súťaže Hnúšťanský akord v predmete Hudobná náuka. Ďalšou súťažou, kde sa naši žiaci umiestňujú v popredných pásmach a miestach, je súťaž v hre na cimbal. Novinkou posledných rokov sú povinne voliteľné predmety, zborový spev, hra v komornom orchestri, hra v ľudovej kapele, hra v džezovej kapele a niektoré kombinácie komorných hier.  Na pôde Mesta Spišská Belá sa nám tiež "ujali" Hauskonzerty, ktoré usporadúvame každoročne v niektorých z firiem a inštitúcii v Meste. Úspechom bolo tiež pravidelné usporadúvanie koncertov v Sanatóriu v Tatranskej Kotline, pre klientov Sanatória. Sme naďalej otvorení všetkým možnostiam spolupráce vystupovania našich detí hudobného odboru. Tešíme sa záujmu zo strany detí, rodičov a okolia a inštitúcií.