• Tanečný odbor

• Pred založením tanečného odboru fungoval pri ZUŠ detský folklórny súbor ,,Belanček“. Bol založený vo februári  2004 pod vedením  Evy Ležákovej, ktorá predtým niekoľko rokov viedla DFS Konôpka: v Nevericiach, v Machulinciach a v Topoľčiankach, DFS Roháčik v Zlatých Moravciach.Už pri  zrode DFS Belanček sa do súboru  prihlásilo  29 žiakov.Pani Ležáková zároveň účinkovala v seniorskom FS Magurák.

V novom školskom roku už škola začala fungovať s tanečným odborom. Po roku fungovania sa Belanček zúčastnil na súťaži DFS v Štrbe, kde sa umiestnil na peknom III. mieste, čo bolo pre všetkých veľkým povzbudením. V máji 2005 vystupoval v družobnom meste Oźarov v Poľsku, kde mal veľký úspech. Od začiatku sa zapájal do kultúrneho života školy, mesta aj jeho okolia. Na alokovaných pracoviskách v Lendaku TO viedla Lucia Gildeinová, ktorá tancovala vo folklórnom súbore Magura. Časť tanečného súboru spolu s učiteľkou Luciou Gildainovou prešiel po osamostatnení Lendaku do jeho pôsobnosti. Ďalšou ranou pre rozvíjajúci sa tanečný odbor bol odchod Evy Ležákovej.k 30.6.2006  Keďže sa nepodarilo nájsť vhodného tanečného pedagóga jeho vedenie v septembri 2006 prevzala Miroslava Čenščáková, absolventka herectva. Po jej odchode na materskú dovolenku tanečný odbor v novom školskom roku začal vyučovať Martina Fečunda. Ďalšou učiteľkou v tomto odbore bola Mgr. Kamila Čarnogurská, pod ktorej vedením bolo 12 žiakov. Pod vedením učiteľky Bc. Radoslavy Jakubčákovej mal spomínaný odbor 24 žiakov. Ďalšie dva školské roky tento odbor viedol vyučujúci Emil Gabčo, ktorého na jeden školský rok vystriedala Lucia Janiglošová. Od školského roku 2019 vyučuje malých tanečníkov vyučujúca Amália Bujňáková, DiS.art.