• Pozvánka na stretnutie rodičov

• Riaditeľka ZUŠ a správna rada OZ pri ZUŠ Spišská Belá Vás pozýva na stretnutie rodičov, ktoré sa uskutoční dňa 25. 09. 2024 o 16,30 hod. v koncertnej sále ZUŠ

OBČIANSKE ZDRUŽENIE PRI ZUŠ SPIŚSKÁ BELÁ

Aby sme mohli pre našu ZUŠ získať 2 % z dani z príjmov, bolo v roku 2004 založené OZ pri ZUŠ Spišská Belá. OZ má pracovať na základe STANOV OZ.

V zmysle Stanov OZ orgánmi OZ sú:

1. členská schôdza delegátov- tvoria ju určení rodičia (zástupcovia tried, odborov)

2. správna rada – výkonný orgán OZ, za svoju činnosť zodpovedá členskej schôdzi. Má 5 členov, volia ju delegáti na členskej schôdzi, z toho 1 člen je stálym členom a je delegovaný vedením ZUŠ. Funkčné obdobie je trojročné. Správna rada si volí spomedzi seba predsedu, ďalej si určí hospodára OZ.  Správna rada riadi činnosť OZ. Má zasadať  2x do roka.

3. revízna komisia – kontrolným orgánom OZ, má troch členov, volia ich delegáti na členskej schôdzi, funkčné obdobie 3-ročné, zo svojho stredu si volia predsedu.

Keďže v orgánoch OZ bolo viacero rodičov, ktorých deti už ukončili štúdium na ZUŠ, je potrebné doplniť nových členov. Prosíme Vás, ktorí by ste mali záujem byť členom-delegátom, alebo máte tip na rodičov, ktorí by boli ochotní byť členom OZ, aby ste nám dali vedieť

do 20. 9. 2024, aby sme mohli zabezpečiť ďalšie kroky a OZ mohlo fungovať a mohli sa zabezpečiť všetky podklady k 2 % (bolo to potrebné pripraviť ku koncu novembra – notár, potvrdenia zo SP, banky...)

RADA ŠKOLY

Rada školy (ďalej len RŠ) je iniciatívnym a poradným samosprávnym orgánom, ktorý vyjadruje a presadzuje verejné záujmy a záujmy žiakov, rodičov, pedagogických zamestnancov a ostatných zamestnancov školy v oblasti výchovy a vzdelávania. Plní tiež funkciu verejnej kontroly práce vedúcich zamestnancov tejto školy z pohľadu školskej problematiky.

RŠ sa vyjadruje ku všetkým závažným skutočnostiam, ktoré sa vzťahujú k práci školy.

RŠ okrem iného uskutočňuje výberové konanie  na vymenovanie riaditeľa školy, navrhuje na základe výberového konania kandidáta na vymenovanie do funkcie riaditeľa školy, vyjadruje sa ku koncepčným zámerom rozvoja školy a pod. RŠ má 11 členov (2 zvolení zástupcovia pedagogických  zamestnancov, 1 zástupca nepedagogických zamestnancov,

4 zástupcovia rodičov, 4 delegovaní zástupcovia zriaďovateľa). Funkčné obdobie RŠ je štvorročné. RŠ zasadá podľa potreby, najmenej 3x do roka.

Záujemcovia o kandidatúru si môžu súhlasy vytlačiť z internetovej stránky ZUŠ, prípadne vyzdvihnúť na sekretariáte ZUŠ alebo u triedneho učiteľa. Vyplnený súhlas stačí vhodiť do schránky ZUŠ, príp. odovzdať triednemu učiteľovi, na sekretariát alebo do riaditeľne ZUŠ.

Voľby do RŠ sa môžu uskutočniť, ak je prítomná nadpolovičná väčšina oprávnených voličov (rodičov). Ak sa nezíde nadpolovičná väčšina voličov, riaditeľ vyhlási opakovanú voľbu, pričom sa pri opakovaných voľbách podmienka účasti nadpolovičnej väčšiny nevyžaduje.

Voľby zástupcov rodičov do RŠ sa uskutočnia 25. 9. 2024 o 16,30 hod. v koncertnej sále ZUŠ.

Ďakujeme za spoluprácu!

• Informácia k príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť ZUŠ (školné)

•             Oznámenie o výške príspevku (školného)

v školskom roku 2024/2025

v zmysle VZN Mesta Spišská Belá č.2/2024

prípravné štúdium (žiak, ktorý presiahol vek 5 rokov)               8€ x 5 mesiacov = 40,00 €

prípravné štúdium (žiak, kt. k 1.januáru nedovŕšil 5 rokov)       8€ x 5 mesiacov = 40,00

individuálne vyučovanie a skupinové vyučovanie                 9x 5 mesiacov = 45,00

- za ďalší predmet v individuálnom a skupinovom vyučovaní     12€ x 5 mesiacov = 60 €

štúdium pre dospelých                                                             30€ x 5 mesiacov = 150,00

Školné sa neuhrádza, ak plnoletý žiak alebo zákonný zástupca neplnoletého žiaka o to písomne požiada a je členom domácnosti, ktorej sa poskytuje pomoc v hmotnej núdzi podľa osobitného predpisu. Odpustenie príspevku podľa prvej vety sa vzťahuje iba na štúdium jedného umeleckého odboru.

Zriaďovateľ ZUŠ môže individuálne rozhodnúť o znížení alebo odpustení príspevku v mimoriadnych prípadoch.

Inštrukcie k platbe:

Príspevok sa uhrádza 2x ročne

za 1.polrok do 30. 09.

za 2.polrok do 28. 02.

Školné sa dá uhradiť dvoma spôsobmi (nie vkladom na účet!):

1, poštovou poukážkou, ktorú dostanete u svojich triednych učiteľov

2, bankovým prevodom na IBAN

• SK26 0200 0000 0017 8467 7259

Pri úhrade je potrebné zadať v poznámke meno žiaka a odbor + iniciály učiteľa(napr. Anička Veselá, HO, JŠ)

• Nadpis